تبلیغات


پشت كنكوری ها - اطلاعیه سازمان سنجش آموزش كشور درباره تاریخ ، محل و نحوه توزیع دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2)، و همچنین نحوه تكمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی برای آن دسته از داوطلبانی كه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در آزمون سراسری سال 1392 می‌باشند
پشت كنكوری ها
**یکی از این صندلی های دانشگاه های تاپ ایران برای شماست/فقط کافیه یکم خودتونو باور کنیدوتلاش کنیدوبه خداتوکل کنید
زندگی یک اثر هنری است نه مسئله ریاضی... بهش فکر نکن ازش لذت ببر!؟

سازمان سنجش آموزش كشور ضمن آرزوی موفقیت برای خواهران و برادران داوطلب شركت كننده در آزمون سراسری سال 1392 هر یك از گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی،  علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی بدین وسیله به اطلاع آن دسته از داوطلبانی كه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شده‌اند، می‌رساند كه دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) آزمون سراسری سال 1392 در دو بخش شامل بخش اول مربوط به روش پذیرش با ازمون و بخش دوم مربوط به روش پذیرش با سوابق تحصیلی برای داوطلبانی كه در آزمون سراسری سال 1392 ثبت‌نام نموده‌اند، تنظیم شده است و از دو طریق در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت: 1- انتشار دفترچه راهنمای شماره 2 مربوط به هریك از گروههای آزمایشی 5 گانه در سایت اینترنتی سازمان از ساعت 20 (8 شب) روز یكشنبه 13/5/92 كه داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت آنرا دریافت نمایند.
2- دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) این آزمون علاوه بر اینكه از روز یكشنبه 13/5/92 از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قابل دسترسی و پرینت می باشد  از ساعت 9 روز چهارشنبه  16/5/92 لغایت روز سه شنبه 22/5/92 در باجه مركزی پست شهرستانها و در شهرستانهای بزرگ در مناطق پستی شهرستانهای ذیربط توزیع می‌گردد. لذا آن دسته از داوطلبانی كه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی گردیده‌اند در صورت تمایل به دریافت دفترچه شماره 2 چاپ شده، می‌توانند با مراجعه به مراكز پستی شهرستان محل اقامت خود و با پرداخت مبلغ 10.000 (ده هزار) ریال در مهلت مذكور به عنوان كارمزد توزیع دفترچه راهنمای انتخاب رشته به شركت پست جمهوری اسلامی ایران، نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.
3- دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی برای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سال 1392 (دفترچه راهنمای شماره 2 شامل دفترچه شماره 2 گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و گروه‌های آزمایشی هنر و زبانهای خارجی به رنگ مشكی، دفترچه شماره 2 گروه آزمایشی علوم تجربی و گروه‌های آزمایشی هنر و زبانهای خارجی به رنگ آبی و دفترچه شماره 2 گروه آزمایشی علوم انسانی و گروههای آزمایشی هنر و زبانهای خارجی به رنگ سبز) آزمون سراسری حاوی كلیه شرایط و ضوابط اختصاصی رشته های مختلف تحصیلی دوره‌های روزانه، شبانه، نیمه‌حضوری، مجازی و بین‌الملل دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، رشته‌های تحصیلی مؤسساتی كه به روش نیمه‌متمركز دانشجو می‌پذیرند، دانشگاه پیام نور (آموزش از راه دور)، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و دانشگاه ویژه فرهنگیان(مراكز تربیت معلم) و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و همچنین توضیحاتی دربارة نحوة تكمیل فرم انتخاب رشته توسط داوطلبانی كه بر اساس مندرجات كارنامه مجاز به انتخاب رشته در هر یك از دوره‌های فوق‌الذكر می‌باشند همچنین نحوه مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش كشور و نحوة تكمیل نمودن فرم انتخاب رشته می‌باشد.
4- در باجه‌های پستی به هر یك از داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی كه مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی ذیربط تحویل می‌شود.
5- در باجه‌های پستی به هر یك از داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی كه بر حسب مورد مجاز به انتخاب رشته از گروه آزمایشی هنر و یا زبانهای خارجی و یا هم گروه هنر و هم زبانهای خارجی می‌باشند، همانند داوطلبان بند 4 فوق منحصراً دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی اصلی یعنی علوم ریاضی و فنی و یا علوم تجربی و یا علوم انسانی داده خواهد شد.
6- در باجه‌های پستی به داوطلبانیكه منحصراً در گروه آزمایشی هنر و یا منحصراٌ در گروه آزمایشی زبانهای خارجی و یا در گروههای آزمایشی هنر و زبانهای خارجی مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، یكی از دفترچه های راهنمای انتخاب رشته یعنی دفترچه راهنمای انتخاب رشته علوم ریاضی و فنی و گروههای هنر و زبانهای خارجی یا علوم تجربی و گروههای هنر و زبانهای خارجی و یا علوم انسانی و گروههای هنر و زبانهای خارجی داده خواهد شد.
7- به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 1392 از تاریخ انتشار نتیجه اولیه آزمون ( 10/5/92 ) 7 روز فرصت داده ‌شده است كه ابتدا نسبت به تهیه و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2) گروه آزمایشی مربوط و دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اینترنتی (این دستورالعمل از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش قابل دریافت می‌باشد) اقدام نموده و كد رشته محل های مورد نظر خود را (برابر ضوابطی كه در دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج گردیده) استخراج و به ترتیب تقدم علاقه مرتب نمایند. پس از آن، كد رشته‌های انتخابی خود را ابتدا در فرم پیش‌نویس مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج و پس از اطمینان از صحت كد رشته محل‌های انتخابی بمدت 6 روز (از روز پنجشنبه 17/5/92 لغایت سه شنبه22/5/92) بر اساس دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اینترنتی با وارد كردن شماره پرونده، نام كاربری، رمز ورود و شماره شناسنامه یا شماره پرونده، كدرهگیری و شماره شناسنامه نسبت به ثبت كدرشته محلهای تحصیلی مورد علاقه از رشته های تحصیلی گروه آزمایشی مجاز یا گروههای آزمایشی مجاز در دوره های مختلف روزانه، شبانه، نیمه حضوری ، مجازی و بین الملل دانشگاهها، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه ویژه فرهنگیان(مراكز تربیت معلم) و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی اقدام و نسبت به تكمیل فرم مذكور در مدت زمانی كه در نظر گرفته شده است (  6 روز ازپنجشنبه 17/5/92 لغایت سه شنبه22/5/92) اقدام نمایند. بدیهی است پس از تائید نهایی كدرشته های انتخابی توسط داوطلب، شماه رمز 15 حرفی توسط سیستم به عنوان رسید در اختیار داوطلب قرارداده خواهد شد. این رسید پس از انجام كامل مراحل و ارسال اطلاعات در یك صفحه مجزا ارائه می‌شود و داوطلبان  بایستی توجه داشته باشند كه فقط یك بار اجازه انتخاب رشته به هر داوطلب داده می‌شود و در صورت انتخاب رشته و دریافت رسید 15 حرفی به هیچ عنوان اجازه انتخاب رشته مجدد را ندارند. و تنها در صورتی كه نیاز به تصحیح و یا ویرایش انتخابهای خود را داشته باشند می‌توانند با مراجعه به بخش ویرایش نسبت به اصلاح انتخابهای خود اقدام نموده و رسید لازم را دریافت نمایند. لذا به داوطلبان توصیه می‌شود در انتخاب رشته نهایت دقت را داشته باشند. ضمناً به داوطلبان تأكید می‌گردد پس از دریافت رسید از بخش مشاهده اطلاعات حتماً از فهرست كدرشته های انتخابی خود در فرم انتخاب رشته اینترنتی كه بالای آن رسید 15 حرفی و شماره پریننت درج گردیده است یك نسخه پرینت تهیه و آن را تا زمان اعلام نتایج نهایی نزد خود نگهداری نمایند.
8- تذكرات مهم:   
(الف) داوطلبانی كه مجاز به انتخاب رشته می‌باشند برای اینكه مراحل انتخاب رشته‌های تحصیلی را با موفقیت به پایان برسانند و مشكلی برای آنان بوجود نیاید، لازم است اطلاعیه‌های این سازمان، دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و شرایط و ضوابط موسساتی كه به صورت شرایط خاص پذیرش می نمایند و هم چنین دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اینترنتی را به دقت مطالعه نمایند.
(ب) كلیه دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی به شرط قبولی و اخذ گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی حداكثر تا شهریور ماه 1392 حق انتخاب رشته خواهند داشت.
(ج) داوطلبان شركت كننده در آزمون سراسری سال 1391 مشمول بند ذیل، حق انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 1392 را ندارند. بدیهی است در غیر اینصورت به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات مربوط با آنان رفتار خواهد شد.
(د) پذیرفته شدگان دوره‌های روزانه (اعم از متمركز یا نیمه متمركز) آزمون سراسری سال 1391 كه بدون اخذ مجوز شركت كرده‌اند.
(هـ) از آنجاكه بر اساس ضوابط آزمون سراسری سال 1392 منحصراً آن دسته از داوطلبانی كه دارای مدرك پیش دانشگاهی و یا شاغل به تحصیل در دوره دانشگاهی بوده‌اند، مجاز به ثبت نام و شركت در آزمون بوده، بنابراین آن دسته از داوطلبان نظام جدید آموزش متوسطه كه به دوره پیش دانشگاهی راه نیافته‌اند، مجاز به ثبت نام و شركت در آزمون سراسری سال 1392 نبوده‌اند. بدیهی است چنانچه در آزمون شركت نموده و مجاز به انتخاب رشته تلقی شده باشند، مجاز به تكمیل فرم انتخاب رشته نمی باشند و در صورت تكمیل فرم انتخاب رشته از گزینش نهایی حذف و برابر مقررات با آنان رفتار خواهد شد.
تبصره: داوطلبان شركت كننده در آزمون سراسری سال 1392 كه دیپلم آنان كار دانش و یا فنی و حرفه‌ای نظام جدید می‌باشد، طبق ضوابط مجاز به شركت در آزمون نبوده‌اند، مگر اینكه دارای مدرك فوق دیپلم باشند و یا دوره پیش دانشگاهی را گذرانده باشند.
ضمناً به اطلاع می‌رساند نظر به اینكه فهرست اسامی داوطلبان واجد شرایط انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 1392 (داوطلبان مجاز به انتخاب رشته) به صورت مكتوب و از طریق روزنامه‌ها و نشریه پیك سنجش اعلام نخواهد شد و هر داوطلب باید به سایت سازمان مراجعه و پس از وارد كردن شماره پرونده، نام كاربری، رمز ورود و شماره شناسنامه و یا شماره داوطلبی، نام خانوادگی، نام، شماره شناسنامه و سال تولد و یا شماره پرونده كد رهگیری و شماره شناسنامه از وضعیت خود در آزمون سراسری سال 1392 مبنی بر اینكه مجاز به انتخاب رشته می باشد و یا نمی باشد مطلع گردد، لذا به كلیه داوطلبان شركت كننده حاضر در جلسه آزمون سراسری سال 1392 اكیداً توصیه می‌شود كه برای ورود به سایت سازمان و اطلاع از نتیجه آزمون خود به شرح فوق عمل كنند.
در پایان به اطلاع می‌رساند، آن دسته از داوطلبانی كه در آزمون سراسری سال 1392 ثبت‌نام نموده لكن مجاز به انتخاب رشته نشده و یا غایب جلسه آزمون بوده‌اند و همچنین داوطلبانی كه اصولاً در آزمون سراسری سال 92 ثبت‌نام ننموده‌اند می‌توانند منحصراً متقاضی رشته‌هایی شوند كه پذیرش برای آنها با سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد. فلذا برای این قبیل داوطلبان دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته بطور جداگانه پیش‌بینی شده است كه از روز پنجشنبه 17/5/92 منحصراً از طریق سایت سازمان منتشر خواهد شد و علاقه‌مندان بایستی ضمن مراجعه به سایت و مطالعه شرایط و ضوابط و پس از پرداخت وجه ثبت‌نام (حسب مورد) با توجه به توضیحات مندرج در دفترچه راهنما نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی مورد علاقه خود در محدوده زمانی پنجشنبه 17/5/92 لغایت یكشنبه 22/5/92 اقدام نمایند.
داوطلبان گرامی در صورت لزوم می‌توانند سوال یا سوالات خود را در ساعات اداری با شماره تلفن‌های 99-88923595-021 یا با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی www.sanjesh.org در میان بگذارند و از مراجعه حضوری به این سازمان اكیداً خودداری نمایند.
 
 منبع : روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
نوع مطلب : خبرنامه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 13 مرداد 1392
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


وبلاگ آموزشی پشت کنکو ریها آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان بازدید کننده است.(سوالات کنکور(ریاضی/تجربی/انسانی)دوره های قبل به همراه پاسخ تشریحی-نمونه سوالات درس های سال چهرم(ریاضی/تجربی/انسانی)-آزمون آنلاین-اتاق مشاوره-المپیاد های ریاضی/شیمی/فیزیک/زیست-مسابقه-مقاله-برترین های آموزشی-خبرنامه-گالری عکس-نرم افزار(موبایل/کامپیوتر)-بازی(موبایل/کامپیوتر)وهزاران چیز دیگر)

مدیر وبلاگ : جمعی از پشت کنکوریها
مطالب اخیر
نظرسنجی
باتوجه به صحبت هایی که در این چند سال اخیر درباره ی حذف کنکور مطرح شده است و باتوجه به محاسن ومعایب آن،نظر شما درباره ی حذف کنکور چیست؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
کلیه حقوق این وبلاگ برای پشت كنكوری ها محفوظ است