تبلیغات


پشت كنكوری ها - انتشار تسهیلات انتخاب رشته کنکور سراسری از امروز
پشت كنكوری ها
**یکی از این صندلی های دانشگاه های تاپ ایران برای شماست/فقط کافیه یکم خودتونو باور کنیدوتلاش کنیدوبه خداتوکل کنید
زندگی یک اثر هنری است نه مسئله ریاضی... بهش فکر نکن ازش لذت ببر!؟

دکتر حسین توکلی با بیان اینکه ویژه نامه انتخاب رشته تحصیلی به منظور تسهیل انتخاب رشته برای داوطلبان آزمون سراسری سال 92 از امروز دوشنبه 7 مرداد ماه هم زمان با نشریه پیک سنجش منتشر می شود، اظهارکرد: این ویژه نامه با تمرکز بر نیازهای داوطلبان، والدین و مشاوران مدارس تهیه شده و حاوی اطلاعات مفیدی راجع به فرآیند انتخاب رشته است.

وی همچنین از انتشار ویرایش پنجم کتاب «انتخاب رشته، انتخاب آینده» در امروز خبر داد و گفت: این کتاب به منظور کمک بیشتر به داوطلبان طراحی شده و دربردارنده اطلاعات مناسبی در خصوص انتخاب رشته و مسائل مرتبط با آن است که در ویرایش جدید، کتاب به پنج فصل کاهش یافته و نکات مورد نیاز داوطلبان در آن مشخص تر شده است که علاقه مندان برای خرید این کتاب می توانند به مراکز مشخص شده ای که در اطلاعیه سازمان سنجش معرفی شده و هم اکنون روی سایت سازمان قرار دارد، برای دریافت آن اقدام کنند.

معرفی رشته های با شانس قبولی بالا به داوطلبان

مشاور عالی سازمان سنجش همچنین به طراحی نرم افزار راهنمای انتخاب رشته تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری سال 92 اشاره کرد و گفت: هر داوطلب باید رشته دانشگاهی خود را بر اساس علایق، توانمندی ها و شرایط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین خصوصیات خلقی، روانی و شخصیتی خود را انتخاب کنند و در این راستا این نرم افزار با استفاده از اطلاعات علمی داوطلبان آزمون سراسری سال 92 و کد رشته محل های داوطلبان مشابه آزمون سراسری سال 91 و با رعایت تمامی شرایط و ضوابط، رشته هایی را که شانس قبولی در آنها بیشتر است به داوطلب معرفی می کند.

وی با بیان اینکه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 92 مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی نشده اند یا در دوره های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام کرده اند، امکان استفاده از نرم افزار انتخاب رشته های تحصیلی را ندارند، گفت: کد رشته محل های تحصیلی موجود در این نرم افزار بر اساس کد رشته محل های آزمون سراسری سال 91 است و ممکن است در آزمون سراسری سال 92 برخی رشته محل ها اضافه، حذف یا اصلاح شده باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: استفاده از نرم افزار راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی کاملا اختیاری است و اطلاعات این نرم افزار صرفا برای راهنمایی بیشتر و معرفی رشته محل هایی است که شانس داوطلب در آنها بیشتر است.

مشاورعالی سازمان سنجش تاکید کرد: نظر به اینکه تنها سند انتخاب کد رشته  محل های تحصیلی و ضوابط مربوط منحصرا دفترچه راهنمای انتخاب رشته محل های تحصیلی یعنی دفترچه شماره 2 آزمون سراسری سال 92 گروه آزمایشی و یا گروه های آزمایشی مربوطه است، بنابراین ضرورت دارد هر داوطلب پس از دریافت دفترچه راهنما، از سایت سازمان یا از باجه پستی توزیع کننده دفترچه مذکور نسبت به مطالعه دقیق دفترچه یا دفترچه های راهنمای ذی ربط و اطلاعیه های مرتبط با انتخاب رشته را که از طریق سازمان سنجش منتشر می شود، مطالعه و بر اساس آن انتخاب رشته کنند.

تهیه کارت اعتباری 10 هزار تومانی به ازای هر گروه آزمایشی

توکلی با بیان اینکه داوطلبانی که در بیش از یک گروه آزمایشی مجاز شده باشند، باید به ازای هر گروه آزمایشی که تمایل به استفاده از نرم افزار راهنمای انتخاب رشته آن گروه آزمایشی را دارند، کارت اعتباری خریداری کنند، گفت: نرم افزار راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی به ازای هر گروه آزمایشی حداکثر 250 کد رشته محل را به داوطلب پیشنهاد می کند و داوطلبی که در دو یا سه گروه شرکت کرده است و در هر سه گروه آزمایشی مجاز به انتخاب رشته شده باشد، باید از میان کد رشته محل های پیشنهادی که ممکن است با توجه به دو یا سه گروه آزمایشی تا 750 کد رشته محل باشد، پس از بررسی، حداکثر 150 کد رشته محل را انتخاب و در فرم انتخاب رشته اصلی خود را وارد کند.

به گفته توکلی ضرورت دارد هر داوطلب که رشته  محل های انتخابی را به ترتیب اولویت علاقه ابتدا در فرم پیش نویس انتخاب رشته درج و پس از کنترل های لازم و اطمینان از صحت کد رشته محل های انتخابی، در مهلت تعیین شده که از 17 تا 22 مرداد 92 است، به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت کد رشته محل های انتخابی به ترتیب اولویت علاقه اقدام کنند.

مشاورعالی سازمان سنجش با اشاره به انتخاب رشته تحصیلی آزمون سراسری سال 92 از پنجشنبه 17 مرداد ماه از طریق شبکه اینترنت سازمان سنجش، گفت: لینک نرم افزار انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 92، 48 ساعت قبل از آغاز انتخاب رشته های تحصیلی بر روی سایت سنجش به نشانی www.sanjesh.org فعال می شود و داوطلبان علاقه مند با استفاده از این نرم افزار می توانند از آن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه هر داوطلب باید به ازای هر گروه آزمایشی که تمایل به آگاهی از رشته های معرفی شده نرم افزار راهنمای انتخاب رشته در آن گروه را دارد، کارت اعتباری به مبلغ 10 هزار تومان خریداری کند، تاکید کرد: هر کارت اعتباری استفاده از نرم افزار انتخاب راهنمای رشته خریداری شده فقط برای یک داوطلب و یک گروه آزمایشی است و استفاده مجدد آن برای هر گروه آزمایشی دیگر یا داوطلب دیگر امکان پذیر نیست.

توکلی در خصوص نحوه خرید کارت اعتباری خرید نرم افزار انتخاب رشته های تحصیلی اظهار کرد: داوطلبان می توانند از طریق لینک خرید کارت اعتباری که در منوی نرم افزار انتخاب رشته های تحصیلی وجود دارد، برای تهیه این نرم افزار اقدام کنند. پس از پرداخت اینترنتی در نرم افزار فروش کارت اعتباری سازمان سنجش و آموزش کشور به ازای هر گروه آزمایشی یک شماره سریال و رمز عبور در اختیار داوطلب قرار می گیرد که فقط مخصوص استفاده از نرم افزار انتخاب رشته های تحصیلی یک گروه آزمایشی است.

وی افزود: پس از خرید کارت اعتباری، داوطلب باید اطلاعات درخواست شده را در سیستم نرم افزاری راهنمای انتخاب رشته و در گروه آزمایشی مورد نظر وارد کند و در صورت صحت اطلاعات، به وی اجازه استفاده از سیستم داده می شود و سپس اطلاعات کارت اعتباری راهنمای انتخاب رشته از داوطلب خواسته می شود که لازم است این اطلاعات وارد شده و در صورت صحت اطلاعات، این کارت اعتباری به اطلاعات داوطلب در گروه آزمایشی مورد نظر اختصاص یابد و در مراجعات بعدی دیگر نیازی به ورود اطلاعات کارت اعتباری راهنمای انتخاب رشته برای گروه آزمایشی مربوطه نیست.

مشاور عالی سازمان سنجش در مورد امکانات نرم افزار راهنمای انتخاب رشته گفت: نرم افزار راهنمای انتخاب رشته در اولین گام پس از ورود داوطلب، اطلاعات کلی و اصول و مبانی استفاده از سیستم و پس از آن حداکثر تا 25 کد رشته محل را به داوطلب نمایش می دهد و قابلیت جستجو و محدود کردن اطلاعات کد رشته محل ها را بر اساس شرایط مورد نظر داوطلب دارد که در رشته های ارائه شده تقریبا از بالا به پایین شانس قبولی اضافه می شود.

وی با بیان اینکه نرم افزار راهنمای انتخاب رشته 48 ساعت قبل از شروع انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد، گفت: بنابراین داوطلبان باید به این نکته توجه کنند که پس از انتخاب رشته محل های نهایی مورد علاقه خود ضرورت دارد در زمان مشخص شده، کد رشته محل های انتخابی خود را در فرم انتخاب رشته اصلی ثبت کنند و بدیهی است در غیراین صورت از شرکت در گزینش آزمون سراسری سال 92 حذف خواهد شد.

 

منبع : سیمرغ

نوع مطلب : خبرنامه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 9 مرداد 1392
جمعه 11 مرداد 1392 02:52 ب.ظ
سلام یادتونه یه باربهم گفتین هرکی براساس زحمتش نتیجه میگیره؟دقیقاهمینطورشدمن یه کم زودقضاوت کردم.ببخشیدمنظورازاین انتخاب رشته مجازی چیه؟واینکه نتایج نهایی میگن توشهریورمیادبایداون موقع هم انتخاب رشته کنیم؟
yassin javadi

اره یادمه
خدا تو قران میگه ما به اندازه تلاشتون بهتون مزد دادیم
یعنی شما با خرید رمز از سازمان سنجش میتونید برای چندبار به صورت مجازی انتخاب رشته کنید وبه وسیله ی اون بفهمید کدوم دانشگاه وکدوم رشته قبول میشید
نتیجه نهایی که تو شهریور میاد اون رشته ودانشگاهی رو که قبول شدید ومشخص میکنه
چهارشنبه 9 مرداد 1392 12:16 ب.ظ
چطوری؟ خوبی؟ چرا نمیای لینک وبلاگت رو توی سایتم ثبت کنی؟ چند بار برات نظر گذاشتم . هر بار بهت سرمیزنم مطالب جدید وبلاگت رو میخونم . وبلاگ جذابی داری.

منتظرتم
www.link.carlo.ir
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


وبلاگ آموزشی پشت کنکو ریها آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان بازدید کننده است.(سوالات کنکور(ریاضی/تجربی/انسانی)دوره های قبل به همراه پاسخ تشریحی-نمونه سوالات درس های سال چهرم(ریاضی/تجربی/انسانی)-آزمون آنلاین-اتاق مشاوره-المپیاد های ریاضی/شیمی/فیزیک/زیست-مسابقه-مقاله-برترین های آموزشی-خبرنامه-گالری عکس-نرم افزار(موبایل/کامپیوتر)-بازی(موبایل/کامپیوتر)وهزاران چیز دیگر)

مدیر وبلاگ : جمعی از پشت کنکوریها
مطالب اخیر
نظرسنجی
باتوجه به صحبت هایی که در این چند سال اخیر درباره ی حذف کنکور مطرح شده است و باتوجه به محاسن ومعایب آن،نظر شما درباره ی حذف کنکور چیست؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
کلیه حقوق این وبلاگ برای پشت كنكوری ها محفوظ است